fbpx

Jak to wszystko się zaczęło?

Zima 2011 roku. Późne, styczniowe popołudnie. Za namową przyjaciela wybieram się na swoje pierwsze zajęcia z jogi. Niechętnie. Myślę, że joga to tylko siedzenie i medytowanie, a ja przecież potrzebuję ruchu. Półtorej godziny później czuję ogromną radość i euforię. Odkrywam, że joga to jest to czego szukam. W głowie panuje spokój, a w ciele siła.

Pięć lat później prowadzę swoje pierwsze zajęcia z jogi. Stres pomieszany z ciekawością. Czy dam radę? Od tego czasu nieustająco chcę dzielić się jogą z innymi.

Kolejny rok to rok egzaminów. Kończę studia podyplomowe Relaksacja i joga, prowadzone na Wydziale Rehabilitacji AWF w Warszawie, z tytułem instruktora rekreacji ruchowej o specjalności hatha joga. W tym samym roku otrzymuję jako piąta osoba w Polsce certyfikat nauczycielki jogi regeneracyjnej wg metody Judith Hanson Lasater. W kolejnym etapie asystuję jej na kursie nauczycielskim w Londynie.

Aż nadszedł rok decyzji – 2019. Już od dłuższego czasu, gdzieś tam w zakamarkach umysłu, prześwituje mi nieśmiała myśl o własnej szkole jogi. Pewność przychodzi na kursie Mindfulness. To czas komunikacji ze sobą. Wiem czego chcę.

Cześć. Mam na imię Grażyna. Z mojej historii nietrudno się domyślić, że joga to moja pasja i fascynacja trwająca nieprzerwanie od wielu lat. Praktykę jogi rozpoczęłam pod okiem Bodzi Matulaniec, której jestem niezmiernie wdzięczna za jej pełną zaangażowania pracę i wiarę w moje możliwości. Systematycznie pogłębiam u niej swoją wiedzę, a także na zajęciach i warsztatach prowadzonych przez najlepszych nauczycieli z Polski i z zagranicy (m.in. Jola Pankowska, Iwona Pachońska, Rita Keller, Judith Hanson Lasater, Eyal Shifroni, Carrie Owerko, Christiano Pisano).